Zápis do první třídy Základní školy sv. Voršily v Olomouci pro školní rok 2024/2025 proběhne 4. dubna  2024 od 13:00 do 18:00 hodin. Bližší podrobné informace k zápisu najdete zde. Zjednodušené informace potom zde.
    Vážení rodiče a žáci,

  plánovaný zájezd do Skotska s výukou angličtiny se pro rok 2024 ruší z důvodu nenaplněné kapacity. Děkujeme za pochopení.

    Podívejte se na záznamy písní Půjdeš-li pouští a Víra voršilky nahrané během nedávného víkendového soustředění školní scholy.
    V sobotu 13. dubna 2024 v 10 hodin se v kostele sv. Kateřiny uskuteční další adorace za školu, za žáky a jejich rodiny, za sestry voršilky a za učitele. Všichni jste srdečně zváni.
  Adorace za školu

  Adorace za školu

  V sobotu 2. března 2024 se uskutečnila další adorace za školu, za děti, za všechny zaměstnance školy a za sestry voršilky. Několik momentek najdete zde.
  Apple Crumble

  Apple Crumble

  Souboj michelinských hvězd šesté třídy nastal ve čtvrtek po osmé. Žáci neváhali použít znalosti anglického jazyka ani ostrých nožů. Ani Chuck Norris nestihl vyfotit snímek lahodného pokrmu, jak rychle zmizel v nenávratnu. Střípky, které se podařilo zachytit ještě v rané fázi příprav, však můžete obdivovat zde.
  Vystoupení tanečního kroužku

  Vystoupení tanečního kroužku

  Vystoupení tanečního kroužku pro rodiče se konalo 31. ledna 2024. Nacvičili jsme tři tance: Barbie, Piráti, Žlutá ponorka. Podívejte se na videoklipy.
  He Siyuan

  He Siyuan

  Světlana, jak si česky říká už šestým rokem studentka bohemistiky He Siyuan z Číny, se i letos pro velký ohlas přichází se žáky sedmé třídy podělit o kulturní bohatství své asijské domoviny. Žáci si tak vyslechli povídání o pandách nebo poznávali hlavní město Peking. Za aktivní účast na kvízech, debatě a prezentacích dnes žáci získali nálepky oblíbeného čínského zvířete, jak vidíte zde.
  Kelímkový den v družině

  Kelímkový den v družině

  Třeťáci měli v družině kelímkový den. Děti je mohly využít pro různé hry kelímky. Začaly nejdříve s mini basketbalem, který si ale nejdříve musely vyrobit. Poté používaly kelímky i pro další hry. Vytvořila se různá stanoviště, u jednoho to například vypadalo jako na bowlingové dráze, u jiného zase došla na řadu varianta hry Skořápky. A nebojte, na žádný hazard nedošlo. Fota zde.
  Duchovní obnova 5. třídy

  Duchovní obnova 5. třídy

  Žáci 5. třídy se v pondělí 26. února 2024 zúčastnili duchovní obnovy v prostorách penzionu Tõde u sester františkánek. Tuto duchovní obnovu pro děti připravil bratr Pavel ve spolupráci se sestrami voršilkami. Fotky si můžete prohlédnout zde.
  Pátá třída hraje bowling

  Pátá třída hraje bowling

  V pondělí 19. února 2024 si páťáci zahráli pod vedením zkušených koučů bowling. Několik momentek najdete zde.
  Sedmička v pohybu

  Sedmička v pohybu

  Na projektovou výuku o lidské postavě s výrobou kloubových postaviček se dnes přišla k sedmákům podívat návštěva z Polska - voršilská sestra Paulina. Proces tvorby postavy s následným skicováním ji zaujal natolik, že si odnášela celou knihu i s postupem. Jak na to, se můžete inspirovat i vy zde.
  Soustředění scholy

  Soustředění scholy

  První soustředění scholy bylo výjimečné věkovým složením účastníků, od první, až do deváté třídy, a lehkostí s jakou spolu všichni dokázali komunikovat a spolupracovat na cestě ke společnému cíli. Snad se nám tím potvrdila myšlenka, že schola pro nás znamená, mimo jiné, společenství. Na soustředění vznikly nahrávky písní Podívejte se na záznamy písní Půjdeš-li pouští a Víra voršilky. Několik momentek najdete zde. Více si přečtěte zde.
  Na univerzitě po česku

  Na univerzitě po česku

  V rámci dobrovolnického projektu se zapojili i žáci sedmé a deváté třídy do spolupráce s Univerzitou Palackého. Čínským studentům češtiny představili naši kulturu, kuchyni, psací písmo a oživili jejich vyučování prezentacemi a kvízy. Spolupráce dále volně navazuje plánovanými vstupy čínské studentky He Siyuan do vyučování u nás. Žáci se mohou těšit na vyprávění o pandách, ochutnávku čínských národních pokrmů a mnohé další. Podívejte se na krátké video a fotografie z projektového dne zde.
  Školní kolo recitační přehlídky

  Školní kolo recitační přehlídky

  Ve středu 14. února se sešli vybraní žáci, aby nám přednesli svou oblíbenou báseň. Výběr i přednes si zaslouží velký potlesk. Několik momentek zde.
  Masopustní rej masek

  Masopustní rej masek

  V úterý 13. února 2024 proběhl tradiční masopustní rek masek, tentokrát z podtitulem V lese. Za co byli převlečeni jednotliví žáci i učitelé můžete nahlédnout na videu nebo fotografiích zde.
  Již brzy...

  Již brzy...

  ...vstoupí do školního kina drama herců sedmé třídy Lord Bao. Najde se zloděj mincí? Zasáhne slovutný soudce? Možná napoví snímky z natáčení zde.
  Dojem osmáků

  Dojem osmáků

  Dojem, nebo-li impresi, měli osmáci skvělý při malbě impresionistických kopií obrazů takových mistrů jako byl van Gogh, Monet, Manet, Cézanne nebo Renoir, jak můžete obdivovat zde.
  Mše svatá - Příkladní a spravedliví

  Mše svatá - Příkladní a spravedliví

  Mší svatou celebrovanou otcem Tomaszem jsme se v pondělí 5. února 2024 přesunuli k novému tématu voršilského stromu - Příkladní a spravedliví. Několik momentek najdete zde.
Jarní prázdniny.

Základní škola sv. Voršily v Olomouci

77900 Aksamitova 707/6

ID datové schránky: n8smc28

IČO: 495 880 95

IZO: 049 588 095

č. účtu 377842523/0300

tel. 585 222 689

e-mail: info@zcsol.cz

© 2023 ZŠ sv. Voršily v Olomouci